сите категории

Производи

Дома> Производи > Бол вентил

Опис

德标铸铁球阀 Model (1)

Опис на материјалот
Материјал од главните делови
БрИме на делматеријал
1ТелоGG25
2ХаубатаGG25
3БолSS304
4ВратилоASTM A276 SS416
5СедиштеТефлонски
6ПакувањеТефлонски
7Капа на жлездаWCBПовеќе
8Прстен на жлездатаASTM A276 SS416
Димензионални податоци
големинаΦD0ΦD1ΦD2ПЦДNxΦDHLTf
DNIn
 DN251"1156825854xΦ14100125162
 DN321.25 "14078321004xΦ18108130182
 DN401.5 "15088401104xΦ18115140183
 DN502"165102501254xΦ18125150203
 DN652.5 "185122651454xΦ18140170203
 DN803"200138801608xΦ18155180223
 DN1004"2201581001808xΦ18180190243
 DN1255"2501881252108xΦ18225325263
 DN1506"2852121502408xΦ23250350263
 DN2008"34026820029512xΦ23308400303
 DN25010 "40532025035512xΦ27345.5450323
Технички податоци
Номинален притисокPN10/PN16
Работна температура-29 ~ + 180
Погоден медиумВода, пареа, масла, воздух и др
стандард
Стандарден дизајнBS5159
Лице в лице DN25-DN100: DIN 3202 F4
DN125-DN250: DIN 3202 F5
Дупчење со прирабница на телотоDIN2501 / DIN2533
Стандарден тестАПИ 598
Податоци за перформансите
Тип на тело прирабница
големина1 "-10"
Погоден медиум Вода, канализација, масла, воздух итн
операции Рачка, електричен активатор и пневматски.
Испраќам барање