сите категории

Производи

Дома> Производи > Вентил за пеперутка

https://www.sunshinevalve.com/upload/product/1655691346712735.jpg
https://www.sunshinevalve.com/upload/product/1655690659464205.jpg
https://www.sunshinevalve.com/upload/product/1655690659463985.jpg
Железен централен гумен вентил со пеперутка нафора со игла DN40-DN1200
Железен централен гумен вентил со пеперутка нафора со игла DN40-DN1200
Железен централен гумен вентил со пеперутка нафора со игла DN40-DN1200

Железен централен гумен вентил со пеперутка нафора со игла DN40-DN1200


Опис

中线蝶阀-已解锁

Опис на материјалот
НеСодржинаматеријалсимбол
1Тело Лиено железоASTM A126 CL.B / GG25
Нодуларно железоASTM A536-65-45-12 / GGG40
нерѓосувачки челикASTM A351 CF8 CF8M
Јаглероден челикASTM A216 WCB
2ДискНодуларно железоASTM A536-65-45-12 / GGG40
нерѓосувачки челикASTM A351 CF8/CF8M
Јаглероден челикASTM A216 WCB
БронзенаASTM B148 C954
Обложени НИЛОН / Тефлонски
3матичнинерѓосувачки челикASTM A182 410 416 420 431 304 316
ЛегураМонел К500
4СедиштеEPDM-15 ~ + 140
НБР-10 ~ + 80
ВИТОН-20 ~ + 150 
Тефлонски-15 ~ + 120
5Заострен игланерѓосувачки челикASTM A182 410 416 420 431 304 316
ЛегураМонел К500
Димензионални податоци
Големина ДимABCφD1φD2φD3 4 xφD4EFxFGHKLφdПЦДNxφD
PN10PN16PN10PN16PN10PN16PN10PN16
DN40 (1.5")6913632655035.25 4 xφ749x91032311.2 или 13.810 или 12.6
DN50 (2")8016142.04655035.25 4 xφ749x91032313.812.6
DN65 (2.5")8917544.68655035.25 4 xφ749x91032313.812.6Консултирајте
DN80 (3")9518145.21655035.25 4 xφ7411x111032313.812.6
DN100 (4")11420052.07907055.25 4 xφ10411x111232517.7715.77
DN125 (5")12721354.36907055.25 4 xφ10414x141432520.9218.92


DN150 (6")13922655.75907055.25 4 xφ10414x141432520.9218.92
DN200 (8")17526060.5812510270.25 4 xφ12417x171740524.122.1
DN250 (10")20329265.6312510270.25 4 xφ12422x222240831.4528.45
DN300 (12")24233776.912510270.25 4 xφ12422x222440834.631.6
DN350 (14")2673687512510270.25 4 xφ12422x222440834.631.6


DN400 (16")29740085.7197140100.3 4 xφ18527x272751.2721036.1540.9533.1537.95


DN450 (18")315422104.6197140100.3 4 xφ18527x272751.272101240.9545.8637.9542.86


DN500 (20")348480130.28197140100.3 4 xφ18536x363264.282101244.1248.7241.1245.72


DN600 (24")444562151.36276165130.3 4 xφ23636x363670.2821654.6257.9850.6253.98


ЗАБЕЛЕШКА: Дијаметарот на стеблото е 10 mm кога врската со горната прирабница е тип на клуч. Тоа е 12.6 mm кога
врската е квадратна или двојна од типот „D“.

Номинален притисок 1.00 / 1.60МПА
Тест притисок на школка1.50 / 2.40
Тест притисок за заптивки1.10 / 1.76
Лице в лице е споредISO 5752
АПИ 609
DIN 3202

AS 2129 Табела D / Табела Е
ASME B16.1 Класа 125 и ASME B16.42 Класа 150
BS 4504 PN10 / PN16
Прирабница Дупчат е споредБС 10 Табела Г / Табела Д
DIN 2501 PN10 / PN16
ISO 7005-2 PN10 / PN16
JIS 2220 5K / 10K

Податоци за перформансите

Тип на телоWafer
големина1.5 "-24"
дизајнAPI609
Топ прирабницаISO 5211
Тест инспекцијаAPI598
Погоден медиумВода, канализација, воздух, нафта, соли итн
операцииРачка, опрема за црви, електричен активатор и пневматски

Карактеристики
1) Може да се користи во медиум за сечење и регулирање
2) Лесна инсталација и одржување, исто така може да се монтира каде и да е потребно.
3) Едноставна, компактна структура, брзо вклучување-исклучување од 90 степени.
4) Дискот има двонасочно лежиште, кое може да биде без истекување под тестот за притисок.
5) Централна структура на дискот, за да се обезбеди мал вртежен момент на отворање и затворање.

Испраќам барање