сите категории

Производи

Дома> Производи > Вентил на портата

https://www.sunshinevalve.com/upload/product/1659668135608351.jpg
https://www.sunshinevalve.com/upload/product/1659668135179570.jpg
https://www.sunshinevalve.com/upload/product/1659668135488458.jpg
BS Еластичен вентил за портата на седиштето DN50-DN1200
BS Еластичен вентил за портата на седиштето DN50-DN1200
BS Еластичен вентил за портата на седиштето DN50-DN1200

BS Еластичен вентил за портата на седиштето DN50-DN1200


Опис

0

Опис на материјалот
Материјал од главните делови
Бр Име на делматеријал
1ТелоASTM A536 65-45-12 / GGG40
2Хаубата ASTM A536 65-45-12 / GGG40
3КорицаASTM A536 65-45-12 / GGG40
4Седиште за запечатувањеASTM A536 65-45-12 / GGG40
5Рачно тркалоASTM A536 65-45-12 / GGG40
6клинASTM A536/GGG40 + NBR/EPDM
7матичниASTM A276 SS416
8Матичен оревASTM C86400
9Половина прстенASTM C86400
10Заптивка на хаубатаNBR / EPDM
11ПакувањеNBR / EPDM
12Прстен за устаNBR / EPDM
Димензионални податоци
големинаΦD1ΦD0ПЦДLNxΦDΦD2HTfPN
InDN
2"50991651251784xΦ19160290193PN10/ PN16
21/2 "651181851451904xΦ19160290193
3"801322001602038xΦ19180317193
4"1001562201802298xΦ19200356193
5"1251842502102548xΦ19251417193
6"1502112852402678xΦ23251455193
8"20026634029529212xΦ23277570203PN16
10 "25031940535533012xΦ28450673223
12 "30037046041035612xΦ2845075124.54
8"2002663402952928xΦ23277570203PN10
10 "25031940535033012xΦ23450673223
12 "30037046040035612xΦ2345075124.54
Технички податоци
Номинален притисокPN10 / PN16
Работна температура0 ℃ ~ 135 
Погоден медиумВода, масла, отпадни води
стандард
Deign StandardБС 5163
Лице в лицеBS EN 558; ISO 5752; DIN3202; ASME B16.10
Дупчење со прирабница на телотоBS4504;DIN2501;ISO 7005-2
Стандард за инспекцијаAPI 598; EN12266-1

Податоци за перформансите

Тип на телоСтебло што не се крева или стебло што расте
големина2 "-12"
Погоден медиумВодовод, канализација итн
операцииРачно тркало.

Карактеристики
1) Едноставна и компактна структура, удобна работа, лесна инсталација и одржување.
2) Разумен дизајн, голема зона на проток, мазна дупка, без куп валкани, мал отпор на проток.
3) Еластично гумено запечатување, без истекување и долг работен век.
4) Внатрешната и надворешната површина на вентилот се обоени со епоксидна смола. И дискот е обложен со гума, ниту една контаминација не може да влијае на медиумот за проток.
5) Мал работен вртежен момент, лесно отворање и затворање.
6) Вентилот со меко запечатување може да се користи и за намена за прилагодување.

Испраќам барање