сите категории

Производи

Дома> Производи > Гумен спој

Опис

橡胶软接头 Model (1)

Опис на материјалот
Материјал од главните делови
БрИмематеријал
1Главното телоГума
2ПоставатаТкаенина од шињон
3рамкаStица од не'рѓосувачки челик
4прирабницаМил челик
Димензионални податоци
големинаDNLΦD0ПЦДNxΦD
1.5.4095Консултирајте
2.50105
2.5.65115
3.80135
4.100135
5.125170
6.150180
8.200195


10.250230
12.300245
14.350265
16.400265
18.450265
20.500265
24.600265
Работен притисок: PN10, PN16, PN25
Тип ставкаGD1-XX-10GD1-XX-16GD1-XX-25
Работен притисок Mpa (Kg/cm3)1.0 (≈10)1.6 (≈16)2.5 (≈25)
Прекин притисок Mpa (Kg/cm3)3.0 (≈30)4.8 (≈48)7.5 (≈75)
прирабница1.0 (≈10)1.6 (≈16)2.5 (≈25)
Вакуум Степен mm Hg650650750
Работна температура (℃)-20 115 ℃ ℃ ~
Агол на отклонување15 °
Погоден медиумВоздух, компримиран воздух, вода, слаб, киселина, масло
стандард
Дупчење со прирабница на телотоAS 2129 Табела D / Табела Е
ASME B16.1 Класа 125 и ASME B16.42 Класа 150

BS 4504 PN10 / PN16
DIN 2501 PN10 / PN16
ISO 7005-2 PN10 / PN16
Стандард за инспекцијаАПИ 598
Испраќам барање