сите категории

Производи

Дома> Производи > Y цедалка

Опис

Y-TYPE FLANGED STRAINER  32-400  ASSEMBLY   DIN2501 PN16 Model

Опис на материјалот
Материјал од главните делови
БрИме на делматеријали
1ТелоGG25 / GGG40
2ХаубатаGG25 / GGG40
3ЕкранASTM A582 SS304
4Приклучок за заврткиA3 / SS304
5„○“-ПрстенNBR / EPDM
Димензионални податоци
големинаφD0φD1φD2ПЦДNxφDLTf
DNIn
 DN150.5 "954515654xφ14130142
 DN200.75 "1055820754xφ14150162
 DN251"1156825854xφ14160162
 DN321.25 "14078321004xφ18180182
 DN401.5 "15088401104xφ18200183
 DN502"165102501254xφ18230203
 DN652.5 "185122701454xφ18290203
 DN803"200138801608xφ18310223
 DN1004"2201581001808xφ18350243
 DN1255"2501881252108xφ18400263
 DN1506"2852121502408xφ22480263
 DN2008"34026820029512xφ22600303
 DN25010 "40532025035512xφ26730323
 DN30012 "46037830041012xφ26850324
 DN35014 "52043835047016xφ27980364
 DN40016 "58049040052516xφ301100384
Технички податоци
Номинален притисокPN10 / PN16
Работна температура0 150 ℃ ℃ ~
Погоден медиумВода, пареа, масла
стандард
Лице в лицеDIN3202 F1
 Дупчење со прирабница на телотоDIN2501 / DIN2533
Стандарден тестАПИ 598
Испраќам барање